Ügyfélszolgálat [H-P: 8:00-16:00]: +36 30 692 8785

Legjobb megoldás a megelőzés! Készülj fel időben a hívatlan vendégek érkezésére.

Megmondom őszintén hogy szkeptikus voltam a termékkel kapcsolatban. De úgy voltam vele hogy megpróbálom. Ennyit még rászánok. Hála Istennek pozitívan csalódtam és minden várakozásomat felülmúlta az eredmény. CSEND VAN ÉS NYUGALOM…KÖSZÖNÖM
Szabó László
Még több vélemény

Hasznos

Beszélnél velünk?

Hívj fel minket: +36 30 692 8785

Social

Facebook
X
LinkedIn

Az egerek sajnos gyakori vendégek az otthonokban. Főleg a téli időben, a hideg elől bemenekülve, fészket építenek maguknak, megrágcsálják és szennyezik az élelmiszereket, ráadásul gyakran kaparászó hangot adnak ki, vagy mocorognak a padláson, ami nagyon zavaró. 

De ahhoz, hogy megszabadulhass tőlük, meg kell ismerned őket: a szokásaikat, azt hogy mit szeretnek, és mit nem – hiszen csak így tudod kiűzni őket a házadból.

Az egerek elleni praktikus tanácsokat a linkre kattintva olvashatod, előtte azonban javasoljuk, hogy tanulmányozd ezt az átfogó cikkünket.

Vágjunk is bele!

#1 Honnan tudhatod, hogy egér van az otthonodban?

Annak, hogy az egerek bejutottak, a házadba, igencsak jól látható jelei vannak. 

  • Lyukak, rések  a falban, a szigetelésben
  • Megrágcsált élelmiszerek
  • Apró papír maradékok (ebből látszik, hogy már elkezdték rakni a fészküket)
  • „Egérutak”, a nyomvonaluk ugyanis gyakran tiszta,, valamint zsírnyomokkal és vizelettel tarkított
  • Kaparó hangok
  • Állott, dohos szag, „egérszag”
  • Fekete rizsszemek – igen, ez bizony az egérürülék.

#2 Mit esznek az egerek?

Az egerek legszívesebben gabonaféléket, olajos magvakat (dió, mogyoró) és más növényeket esznek, de szinte bármivel beérik. Nagyon szeretik a szárított élelmiszereket, beleértve a száraz kutya-, és/vagy macskatápokat is.

#3 Mennyi ideig élnek?

A házi egér ritkán él egy évnél tovább, de ha talál egy olyan helyet, ami táplálékban dús, valamint van víz, és védett  környezetet biztosít számára, akkor akár akár három évig is élhet.

#4 Hova érdemes tenni az egércsapdákat?

Az egerek nagyon kíváncsiak és szeretnek új dolgokat megvizsgálni. Ha az egeret nem sikerül elfogni a kihelyezés első napjaiban, valószínűleg rossz helyre tetted a csapdát.

Sokat segíthet, ha felderíted a behatolási pontjaikat, vagy megkeresed a fészkelőhelyeket és ott csalod kelepcébe.

Az egerek leginkább a fal mellett szeretnek közlekedni, ezért vizsgáld meg a fal menti részeket, és ha megvan a közlekedési útvonal, helyezz oda is csapdákat.

Az egércsapdák sikerességének titka az ínycsiklandó csalétek. 

A csalit biztonságosan rögzítsd, hogy a rágcsálók ne tudják egyszerűen leszedni, mert a csapdád könnyűszerrel üresen maradhat.

egérlyuk

#5 Mi a legjobb egércsali?

A közhiedelemmel ellentétben nem a sajt a legvonzóbb ajánlat, amit az egereknek felkínálhatsz, de szerencsére van nagyon sok alternatíva.

Ilyen például a mogyoróvaj, aminek édes illata odacsábítja a legfélénkebb rágcsálót is. Ha túlságosan megszáradt vagy megkeményedett, ajánlatos kicserélni egy frissebb falatra.

Ezen kívül jó egér csaléteknek bizonyult a szalonna, a cukorkák, a szárított élelmiszerek és az olajos magvak, mint például a dió vagy a mogyoró. Mi az utóbbiakat ajánljuk.

#6 Miért nem látod soha az egereket?

A kérdésre igen egyszerű a válasz, azért mert éjszaka a legaktívabbak, így szürkület és a hajnali órák között igen csak zavaró tud lenni mikor a falban kaparászik.

Ritkán napközben is találkozhatunk vele, különösen akkor, ha fészkét megzavarták vagy táplálékot keres, illetve ha több példány szállta meg az otthonod ami jelentős fertőzésveszélyre utalhat.

#7 Milyen gyorsan szaporodnak?

Egy év alatt egyetlen nőstény egér akár 5-6 almot is képes szaporítani, ez körülbelül 60 utódot jelent évente, így hónapokon belül hatalmas egérpopuláció alakulhat ki.

Ha egeret sejtesz a lakásban, intézkedj minél hamarabb nehogy túlszaporodjanak.

#8 Hogyan jutnak be az egerek a házba?

Az egér akár 6-7 mm-es, vagyis nagyjából egy ceruza méretű résen is képes átpréselni magát. Ha egy rés nem elég széles, hogy átférjen rajt elkezdi megrágcsálni amíg elég nagy nem lesz.

Ha ez nem volna elég megdöbbentő az egerek akár 30-40 cm magasra is képesek felugrani, ezért a berendezési tárgyak, vezetékek és csövek segítségével gyorsan feljutnak szinte bármilyen magasságba.

#9 Mi van, ha az egércsapdák nem hatásosak?

Számos módszer létezik egér ellen, köztük az ultrahangos egérriasztó készülékek, amiket webshopunk kínálatában is megtalálsz, sőt még videót is készítettünk a hatékonyságról, amit a linkre kattintva érhetsz el.

Ezek az egérriasztó berendezések olyan zavaró frekvenciát bocsátanak ki, amik már az ultrahang tartományába esnek, ezért emberi fül számára szinte érzékelhetetlen, viszont a rágcsálókat annál inkább zavarja. 

A zavaró hangok hatására az egerek és más rágcsálók pár héten belül elhagyják otthonod és más életteret keresnek maguknak.

Természetesen ahhoz hogy sikerrel járj elengedhetetlen a helyes kihelyezés és a terület felmérése, ezért ha bizonytalan vagy a készülékek alkalmazásával kapcsolatban keress minket, hogy segíteni tudjuk az eredményes riasztás érdekében. 

Ha az egerek már megtelepedtek és a populáció mérete jelentős nagyságú, ajánlott más védekezési módszerekkel például csapdákkal, ha nincs kisállat egér irtó szerekkel együtt kombinálni az ultrahangos rágcsálóriasztó készüléket esetlegesen egy rágcsálóirtó cég segítségét kérni, hogy csökkenteni tudd az egerek számát.

Ezt követően a készülék már a megelőzést fogja szolgálni és hozzájárul, hogy ne telepedjenek meg újra otthonodban az egerek.

Iratkozz fel a 10% EXTRA kedvezményért

További bejegyzések

Védekezz hatékonyan a rágcsálók ellen [Videóval]

Mit érdemes tudni a Doxmand ultrahangos vadriasztókról

Az éjszaka urai, avagy mit tehetünk a nyestek ellen?

Oszd meg másokkal is:
Facebook
X
LinkedIn

Köszönjük, hogy feliratkoztál!

A kedvezmény aktiválásához írd be az 24dxm10 kuponkódot a Pénztár oldalon lévő Kuponkód mezőbe.

Kapcsolat