🔥ÚJ TERMÉK🔥DOXMAND CARNOMUS: AUTÓBA SZERELHETŐ NYESTRIASZTÓ 👉 KATTINTS IDE

Hogy egyszer s mindenkorra eloszlassuk a kételyeket, elvégeztünk egy “kísérletet”.

Történetünk főhőse Lili a kisegér. Lili viselkedését 7 napon keresztül kísértük figyelemmel, nemcsak mi, hanem a kameránk is. Amit pedig sikerült lencsevégre kapnunk, veled is megosztjuk.

Számunkra fontos az állatok védelme

Mielőtt belevágnánk, szeretnénk tisztázni, hogy a legkisebbtől a legnagyobbig szeretjük az állatokat. (Többek között ezért is vagyunk ultrahang pártiak).

A felvételt pusztán azért készítettük, hogy megmutathassuk, hogy az ultrahang igenis hatással van a rágcsálókra. 

Lilit a szó szoros értelmében kígyó eledelnek szánták, élete minden bizonnyal már réges rég véget ért volna, ehelyett most szeretetben tengeti mindennapjait a Doxmand kiskedvenceként.

Lili a kisegér

Ultrahangos egérriasztó "kísérlet" a doxmand háza táján

A hitelesség érdekében a megfigyelés alatt Lili élőhelyét nem bolygattuk (természetesen élelmet és vizet biztosítottunk neki, de ügyeltünk rá, hogy ezt akkor tegyük mikor a biztonságos zónában alszik).

De nem szaporítjuk tovább a szót, döntsd el te magad, hogy mit látsz a felvételen. (A videó alatt mi is megosztjuk észrevételeink).

Hogyan működik a rágcsálóriasztó?

rágcsálóriasztó 23 és 33 kHz közötti frekvenciatartományon belül, véletlenszerű időközönként változtatja a frekvenciát, hogy a rágcsálók ne tudják kiismerni a készülék működését.

Tapasztalataink alapján (és ahogy a felvételen is látszik) ez az a tartomány amire leginkább érzékenyek az egerek, a patkányok és a nyestek is.

A videón nagyon jól megfigyelhető, hogy Lili az első 6 napban teljesen nyugodt. Az idő múlásával magabiztosan mozog új élőhelyén, megtanulja, hogy hol találja az élelmet, a vizet és kialakítja biztonságos fészkelőhelyét. 

Ám amikor a riasztót behelyezzük és az működésbe lép, természete idegessé válik, összehúzza magát és szimatol. Mozgása óvatos még akkor is, amikor a riasztó épp nem szólal meg. 

Tisztán megfigyelhető, hogy az ultrahang hatására változik meg a természete és rendszerint elhagyja a védett területet. 

A felvétel végén a készüléknek be sem kell kapcsolnia, anélkül is inkább visszamegy a biztonságos zónába.

A jelenséget 2 és fél órán keresztül vizsgáltuk. Tovább nem bírtuk kitenni szegényt ennek a zavaró ultrahangnak, de az eredmény így is látványos.

 A végén azért megjutalmaztuk egy kis mogyoróval a kitartásáért.

Mennyire hatékony az ultrahangos rágcsálóriasztó a mindennapokban?

Egy éles helyzetben természetesen hagyni kell menekülési útvonalat a rágcsálóknak, fel kell számolni a fészkelési helyeket, meg kell szüntetni a táplálékforrást.

Ezenkívül ügyelni kell a rendre és tisztaságra, valamint kedvezőtlen életfeltételeket kell teremteni nekik például egy ultrahangos rágcsálóriasztóval. 

A folyamatos zavaró hang azt eredményezi, hogy nem érzik tovább biztonságban magukat az adott területen, ezért inkább elhagyják azt.

Ha a rágcsálók már megtelepedtek és elszaporodtak, elengedhetetlen, hogy más eszközöket is használjunk az egerek és egyéb állatok ellen. Ez lehet szagriasztó szer, házi praktika, ragacs vagy csapda.

Ahogy fogyatkozik a létszámuk, fokozottan veszélyben érzik magukat a területen és odébbállnak.

Különösen a patkányok esetében fontos, hogy más eszközöket is bevessünk, hiszen az idősebb példányok okosak, a csapdákat kikerülik, de a negatív tényezők és a stressz hatására óvatlanabbá válnak. 

Épp ezért a csapdákban is sűrűbben fogsz találkozni egy-egy fogással.

Reméljük a videóval nem okoztunk lelki traumát, és sikerült picit eloszlatni a tévhiteket, amiket az ultrahangos riasztókkal szemben olykor mi is tapasztalunk.

Ha hasznosnak találtad a cikket és szerinted segítséget nyújt másoknak is a tartalma, kérlek oszd meg barátaiddal, ismerőseiddel

Facebook
Email
LinkedIn
Kapcsolat