- Olvasási idő: 5 perc |
- Rágcsálóriasztás |
- 2020. március 4.
Nincs annál bosszantóbb, mint amikor egy nyest a fejünk felett randalírozik éjszakánként a padláson, vagy az autónk körül. Azonban az idegesítő hangokon kívül jelentős kár is keletkezhet. Gondoljunk csak arra, hogy ha a nyestek bejutnak a motortérbe és megrágják a vezetékeket, vagy éppen a hangszigetelő-, zajcsillapító anyagot.
Házi praktikák nyestek ellen
A kis rágcsálókkal szemben számos népi praktika létezik, aminek hatása nem bizonyított. Nézzünk is meg néhányat!
Ecet, vizes palack és társai
Van, aki ásványvizes flakonokat rak az autója köré. Ez a hiedelem abból fakad, hogy ha a nyest meglátja a tükörképét, akkor megijed és elfut. Azonban a nyest ennél sokkal okosabb állat, sajnos nem lehet ilyen könnyen átverni, így a palack hatástalan.
Az ecet szúrós szaga egy időre elűzheti a kártevőt. Ehhez azonban nem elég kitennünk egy vödörbe, hanem egy vizes oldatot kell belőle készítenünk, kb. 1:10-hez arányban, és szétspriccelni a környéken. Ezt érdemes többször is elvégezni, mert a szag egy idő után elmúlik, a nyestek pedig visszatérnek…
A további hátránya pedig az, hogy a kellemetlen ecetszag nemcsak a nyesteket, de minket is kiűz a házból.
Léteznek különböző élve fogó csapdák, de van aki emberi hajat rak a motortérbe a nyestek ellen. Ezek a trükkök általában egy ideig hatásosak, de hamar kiismerik a kis ragadozók.
Ultrahangos nyestriasztó
A menyétfélék – így a nyestek is – a rágcsálókhoz hasonlóan apró testüknek köszönhetően könnyen bejutnak a padlásterekbe, és a tárolókba, a kisebb réseken keresztül. Riasztásuk alapelve az, hogy folyamatosan ingereljük, idegesítsük őket a magas hangok segítségével.
A zavaró hangoknak köszönhetően pedig, előbb-utóbb elszoknak majd az adott helyiségből.
Fontos tudnivalók az ultrahangos rágcsálóriasztók használata előtt
1. Hatásos beltéri védelem. Rágcsálóriasztóink nem vízállóak, így a vízmentességet biztosítani kell.
2. Elektromos hálózatról, vagy külső akkumulátorról működtethetők.
3. Használatuk idegesíti, zavarja a rágcsálókat, menyétféléket, így jelenlétük folyamatosan csökken.
4. Az ultrahang olyan hangfrekvencia, melyet az emberi fül nem érzékel, a rágcsálók, kisállatok viszont igen.
5. A riasztóknak van mellékhangja. Minimális hallható hang is előfordulhat a használatkor. Ez részben működési mellékhang, részben olyan magas hangfrekvencia ami a riasztók hatását erősíti.
6. Az ultrahang nem hatol át a szilárd tárgyakon, mint például a falon, bútorokon, autón. Fontos a riasztót úgy kihelyezni, hogy a hangnak minél szabadabb terjedési útja legyen.
7. Hagyjunk menekülési utat az állatnak. Ha teljesen zárt térben, például kamrában használjuk a riasztót, akkor mindig kell egy résnyi menekülési lehetőséget hagyni a kisállatnak. Hiszen, ha nem tud kimenekülni a hang elől, akkor hiába idegesítjük…
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
17 999 Ft
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.
26 499 Ft
Miért a Doxmand ultrahangos nyest- és rágcsálóriasztót válassza?
- Nem veszélyes a háziállatokra.
- Egyszeri beruházás és biztos védelem éveken át!
- Mindig más zavaró ultrahangot ad ki, folyamatosan változtatja a frekvenciát.
- Állandó hatású, nem fogy el, nem kell utánatölteni.
- Egyszerűen telepíthető.
- Padlások, raktárak és melléképületek védelmére is alkalmas!
- Hagyományos autóakkumulátorról is üzemeltethető.
HA NEM VÁLIK BE, 30 NAPOS PÉNZVISSZAFIZETÉSI GARANCIÁT VÁLLALUNK!
Lehet használni autóhoz?
Igen, a Doxmand Nomus Plus használható, azonban ügyelni kell arra, hogy a garázsok, autóbeállók esetében csak irányítsuk az autó(k) felé a készülék hangszóróját, a motortér magasságában, majd csatlakoztassuk a konnektorba.
Ekkor ugyanis a készülék három, emberi fül számára is hallható hangjelzést ad, ami jelzi hogy elindult a riasztás. Az elektronika által meghatározott véletlenszerű frekvenciákon szólal meg a készülék, maximum egy perces időközönként.
Fontos figyelembe venni, hogy a készülék hangszórójából a hang 120°-os szögben tölcsérszerűen terjed, így célszerű pár méter távolságot tartani, a szélesebb hatótáv érdekében.
A motortér védelméhez pedig a Doxmand Carnomus ultrahangos nyestriasztót ajánljuk.
A rágcsálóriasztó használata padlásokon, tárolókban
Ipari csarnokok, raktárak estében a Doxmand Nomus 360 ultrahangos rágcsálóriasztó készüléket ajánljuk.
Mivel a védendő terület nagyobb, így erősebb riasztó szükséges a helyiség lefedéséhez. A készüléket nagyjából középen célszerű elhelyezni, olyan magasságban, hogy a hang minél jobban le tudja fedni az adott teret, minél szabadabb terjedési útja legyen. Fontos figyelembe venni, hogy a készülék minden hangszórójából a hang 120°-os szögben, tölcsérszerűen terjed.
A működésüket a hangszóró közepén felvillanó zöld led jelzi, illetve közvetlenül a bekapcsolás utáni három hangjelzés.
"Sok pénzt ez egy rágcsálóriasztóért..."
- Ha megrágják az autója vezetékeit, vajon mennyiért javítják meg?
- A nyest nem válogat, bármit megrág az autó motorterében, ami pedig akár balesethez is vezethet.
- A legolcsóbb megoldás mindig a megelőzés; ráadásul csak egyszeri beruházás.
Nincs a közelben villamoshálózat?
A Doxmand rágcsálóriasztók már autóakkumulátorról is üzemeltethetőek, egy kiegészítő akkucsipeszes vezetékkel, melyet az akkumulátor pólusaira kell csatlakoztatni.
Miért a Doxmand mellett döntsön?
A Doxmand vad és rágcsálóriasztók nem egy külföldi cég termékei, ezeket teljes egészében mi fejlesztjük és gyártjuk. Így ha bármi probléma vagy egyedi igény lenne, azonnali megoldással tudunk szolgálni.