🔥ÚJ TERMÉK🔥DOXMAND CARNOMUS: AUTÓBA SZERELHETŐ NYESTRIASZTÓ 👉 KATTINTS IDE

Az egyre több mezőgazdasági és erdészeti terület körbekerítése miatt a vadak élettere beszűkül, ami a viselkedésüket is befolyásolja ezért egyre közelebb merészkednek a lakott területekhez. Ahhoz, hogy nagyobb biztonsággal tartsuk távol őket, érdemes minél több érzékszervükre egyszerre zavaró hatást kifejteni.

Ultrahangos védelem

Az ultrahangos vadriasztók az állat hallását veszik célba: olyan, számukra zavaró frekvenciájú hangokat adnak ki, melynek hatására más életteret keresnek maguknak. 

Az ultrahangos riasztás egyik nagy előnye – a hagyományos védelemmel szemben (pl. kerítés, villanypásztor) -, hogy ha be is téved a vad a területre, a folyamatos zavaró hangok hatására rövid időn belül el is hagyja azt, megelőzve a drasztikus károkozást.
A vadriasztók telepítése egyszerű, és a teljesen automatikus üzemelésnek köszönhetően nem igényel gyakori ellenőrzést. A működéshez szükséges energiaellátást napelem biztosítja, így szinte bármilyen területen bevethető.

A saját fejlesztésű áramkörnek köszönhetően borús időben is képes tölteni a készülékbe integrált akkumulátort. Az egyedileg fejlesztett szoftver pedig gondoskodik a megfelelő energiafelhasználásról és a hatásos riasztásról.
A tesztelések nagy részét országszerte végezzük. Ezeken a kísérleti területeken a riasztók segítségével sikerült a vadkár mértékét csökkenteni.

Alapvetően kétféle védekezési módot szoktunk javasolni:

  1. Táblaközi védekezés: Az eszközökkel lefedjük a védeni kívánt területet. Amikor a vad megérkezik a területre, nem érzi magát biztonságban és a zavaró hang hatásának köszönhetően továbbáll. 
  2. Irányított védekezés: Ebben az esetben a készülékeket úgy helyezzük el a tábla szélén, hogy azok a vad érkezési irányába legyen beállítva, így elejét vesszük a károkozásnak. 

A riasztók kihelyezésével kapcsolatban tapasztalataink szerint a tábla szélén elhelyezett, irányított védekezés sok esetben hatékonyabb lehet a táblaközi védekezésnél. Amennyiben ismert a vadak érkezési iránya az ultrahangos készülékeket érdemes minél közelebb elhelyezni a belépési ponthoz, a hangszórót a vadak érkezési irányába fordítva.
A táblaközi védekezés esetében fontos, hogy a növénykultúra növekedésével a készülék magasságát folyamatosan emelni kell, így a növény nem akadályozza az ultrahang terjedését.

Készülékek elhelyezése irányított védekezés esetén
Készülék elhelyezése táblaközi védekezés esetén

Szagriasztás

Ultrahangos riasztóink által generált zavaró hanghatás mellett, a vadak számára idegen, erős, szagok kijuttatása is hatékony megoldásnak tűnik. A webshopunkban elérhető INVIFENS P10 szagriasztó már bizonyított, vevői visszajelzések alapján határozottan kijelenthetjük,  hogy hatékony kiegészítője az ultrahangos riasztóinknak.

A Doxmand szagriasztó adagoló pedig egy speciális földbe szúrható eszköz, amely arra szolgál, hogy a szagriasztó hatását minél tovább megőrizze. A kiváló nedvszívó képességű hordozóanyag biztosítja a szagriasztó folyadék hosszantartó hatását; a fehér időjárásálló burkolat pedig védi az anyagot a hőtől és esőtől. A gyors kihelyezést a hegyezett üvegszálas tartórúd biztosítja. A szagriasztó az első néhány napban az emberi orr számára is erős szagot áraszt, de néhány nap elteltével a szag intenzitása csökken, azonban a vadon élő állatok számára továbbra is kellemetlen és távol tartja őket.
A csomag 8 db terméket tartalmaz, mellyel 160m hosszú szagkerítés hozható létre. (20 méterenként ajánljuk a telepítést)

Irányított védekezés, ultrahangos vadriasztó szagriasztóval kombinálva

Fényriasztás

Az ultrahangos riasztás kiegészítéseként nem csak szagriasztót, de fényriasztót is használhatunk.

A “Pirosmacska” napelemes állatriasztó egy hatékony eszköz nyestek, rókák, szarvasok, őzek, vaddisznók és egyéb állatok távoltartására. Elsősorban szántók, szőlőültetvények, gyümölcsösök, hétvégi telkek, konyhakertek, veteményesek, háztáji jószágok védelmére. Azonban több partnerünk már mezőgazdasági kultúrában is sikeresen alkalmazza.

Ez az eszköz teljesen gondozásmentes, napelemmel és beépített akkumulátorral rendelkezik. Szürkületkor automatikusan működésbe lép: piros villogó fénnyel hatékonyan riasztja el a különböző állatokat. 

Sikeres vadriasztás megtervezése

A vadriasztó készülékek helyének megválasztása alapos megfontolást igényel, amiben kollégáink is tudnak segíteni. Ugyanakkor online a Doxmand Védelemtervező segítségével Google Mapsen fel lehet térképezni a saját területet, és a terepviszonyoknak megfelelően hozzáadni az ultrahangos készülékeket, valamint szükség esetén a fényriasztót és szagriasztót, amelyek virtuálisan elhelyezhetők.

Így pontosan láthatóvá válik, hogy melyik készülék mekkora területet véd le, megtervezhetővé válik a védelmi stratégia.
Miután felmérésre került, hogy honnan érkeznek a vadak és a vadriasztók elrendezésének tervezése is megtörtént, kezdődhet a vadak komplex riasztása.

Tetszett a cikk?

Hasonló tartalmakért iratkozz fel hírlevelünkre és rendszeresen értesítünk az új cikkekről, újdonságokról!

Ha hasznosnak találtad a cikket és szerinted segítséget nyújt másoknak is a tartalma, kérlek oszd meg barátaiddal, ismerőseiddel

Facebook
Email
Kapcsolat