🔥ÚJ TERMÉK🔥DOXMAND CARNOMUS: AUTÓBA SZERELHETŐ NYESTRIASZTÓ 👉 KATTINTS IDE

Rövid kis cikkünkben bemutatjuk, hogyan kell a Doxmand vadriasztókat karbantartani és tárolni, akkor amikor “pihenőre küldöd őket”. A cikk azonban segítséget nyújthat akkor is, ha a vadriasztókat télen is használod.

Hogyan hosszabbíthatjuk meg vadriasztókban található, Li-ion akkumulátor élettartamát?

A Doxmand vadriasztók ún. Li-ion cellákban tárolják a napelem által termelt energiát. Valószínűleg már hallottál róla, hiszen ezt az akkumulátor típust használják a mobiltelefonokban és az elektromos autókban is. A vadriasztók a napelem által feltöltött akkumulátorokból nyerik az energiát a riasztáshoz, azonban fontos kihangsúlyozni, hogy a napelem, csak bekapcsolt állapotban tölti a készülék akkumulátorát.

Ha huzamosabb ideig nem használod a készüléket, akkor érdemes az akkumulátort 50%-os töltöttségi állapotban hagyni. Ezt a bekapcsoláskor hallható hangjelzések számából lehet megállapítani.

Kettő hangjelzés esetén megfelelő a töltöttség a tároláshoz. Nagyon fontos, hogy a készüléket véletlenül se hagyd bekapcsolt állapotban.

A Li-ion akkumulátorok abból a szempontból kényesek, hogy nem szabad túlmeríteni és túltölteni sem őket. Erről vadriasztóink a saját fejlesztésű intelligens töltőáramköre gondoskodik, melynek köszönhetően az akkumulátor élettartama is hosszabb lesz.

Tehát, ha hosszabb ideig pihenteted a vadriasztót, akkor a töltöttség 50%-os legyen (ez bekapcsolt állapotban 2 hangjelzés jelzi), és lehetőleg -20 – 20°C között tárold.

A vadriasztó napelemének karbantartása

A vadriasztók napelemén esetlegesen lerakódó szennyeződéseket érdemes eltávolítani a jobb hatásfok érdekében.

Mi a WD40-et javasoljuk a tisztítására. Amellett, hogy eltávolítja a lerakódást, víztaszító réteget is képez a polikristályos, epoxy bevonatú napelem felületén. Így meggátolja a későbbi “kifehéredést”.

Tisztítás előtt WD40 Tisztítás után
Kapcsolat