Ügyfélszolgálat [H-P: 8:00-16:00]: +36 30 692 8785

Legjobb megoldás a megelőzés! Készülj fel időben a hívatlan vendégek érkezésére.

Megmondom őszintén hogy szkeptikus voltam a termékkel kapcsolatban. De úgy voltam vele hogy megpróbálom. Ennyit még rászánok. Hála Istennek pozitívan csalódtam és minden várakozásomat felülmúlta az eredmény. CSEND VAN ÉS NYUGALOM…KÖSZÖNÖM
Szabó László
Még több vélemény

Hasznos

Beszélnél velünk?

Hívj fel minket: +36 30 692 8785

Social

Facebook
X
LinkedIn

Az őszi-téli hónapokban az egerek megpróbálnak menedéket és élelmet találni maguknak, amivel kihúzhatják a hideg időszakokat – ezért is vackolnak be az otthonunkba. Ezzel pedig kezdetét veszi a nagy egér-ember harc.

Mit lehet tenni az egerek ellen?

Az egerek ellen számos házi praktika, és egyéb megoldás létezik. Szinte mindenki hallott már tuti tippekről, amik aztán nem váltak be, épp ezért az egérűző-technikák mellett olyan prevenciós, megelőző tanácsokat is összegyűjtöttünk, amivel megakadályozhatjuk az egér áradatot.

egér

#1 Találd meg, hol jutnak be a házba

Az első, és talán legfontosabb, hogy egy kis nyomozást végezzünk a ház körül. Vizsgáljunk meg minden olyan pontot, kisebb repedést, ahol bejuthat az egér. Jó ötlet erre, ha egy ceruzát is viszünk magunkkal: azt a repedést, ahová az írószer befér, feltétlenül be kell tömni, hiszen egy egér is könnyűszerrel átjuthat rajta.

Ne csak a falak mentén vizsgáld meg, hanem a nyílászárók (ajtók, ablakok, teraszajtók) környékét is, valamint a közművek körüli csatlakozási pontokat is. Tömítőanyagként érdemes egyébként acélgyapotot alkalmazni.

Figyelem: ha az egerek már a házban vannak, akkor mindenképp hagyj nekik szabadon egy menekülő útvonalat, másképp a nyakadon maradnak!

#2 Állíts fel csapdákat az egerek ellen

Biztosan nem mondok új dolgot  mikor ezeket a sorokat olvasod, de mindenképp meg kell említenem, hogy használj csapdákat egerek ellen. Klasszikus módja a védekezésnek, azonban nem épp állatbarát megoldás.

Ha még a pókokat is kellő óvatossággal egy gyufásskatulya segítségével távolítod el a lakásból, akkor ez nem a te módszered, de szerencsére van más módja is hogy elűzd a cincogókat. (Később még beszélünk róla).

Visszatérve a csapdákhoz, a legismertebb 3 típus amivel te is találkozhattál

  1. a hagyományos egérfogó,
  2. a ragasztó
  3. és az élvefogó csapda.

Ezeken kívül találkozhatsz még elektromos egérfogókkal, amik áramütéssel ártalmatlanítják szegény egereket, de ez a technika (még) nem annyira elterjedt.

Jogosan gondolhatod azt, hogy a csapdával belenyúltál a tutiba és hamar megoldódik az egér-problémád, azonban ennek a módszernek is vannak hátulütői. 

Nézzük a pro és kontrákat:

Hagyományos egérfogó

Előny: Olcsó és a legegyszerűbben beszerezhető, szinte bármilyen gazdaboltban vagy barkácsboltban hozzájuthatsz. Ezenkívül gyorsan üzembe helyezhető és hatásos.

Hátrány: A rosszul megválasztott egér csalétek bizony azt eredményezi, hogy a csapdád üresen fog maradni és gyakran előfordul az is, hogy elcsattan anélkül, hogy bármit is fognál vele. Épp ezért napi ellenőrzést igényel – nem mellesleg a tetemtől is meg kell szabadulni, ami nem egy hálás feladat.

Egérragasztó

Előny: Ez is az olcsó egérfogó kategóriába sorolható, mindemellett nem mérgező és nem is gyúlékony ezért biztonsággal használhatod.

Hátrány: Csak röviden: az egér keserves kínok közt végkimerülésben elpusztul, ezért nem egy humánus módja a kiirtásának. Ha belenyúlsz és nincs otthon sebbenzin akkor viszont nehezen tudod eltávolítani a kezedről. A tetemek eltávolítása macerás és hamar ki tud fogyni a tubus, ezért folyamatos utánpótlást igényel.

Élvefogó csapda

Előny: Az állat életben marad, te pedig megszabadultál tőle és elengedheted az otthonodtól távol. Mindenki boldog. Hurrá!

Hátrány: Mérete miatt a nehezen hozzáférhető helyekre nem tudod elhelyezni, ezért a legkritikusabb helyszínek általában csapda nélkül maradnak. Továbbá a gyanakvó egerek átlátnak a szitán és inkább kikerülik, ezért a legjobb csali ellenére is sokszor üresen találod őket.

Amikor már egy tucat egércsapda sem elég…

Általánosságban a csapdákról elmondható, hogy akkor működnek sikeresen ha csak 1-2 egértől kell megszabadulnod. Ha többen vannak ajánlatos más eszközökkel kombinálni a védekezést.

Az egerek tanulékonyak, gyorsan hírül adják egymásnak, hogy itt aztán valami veszély leselkedik rájuk és egy idő után elkerülik a csapdákat. 

Ennek kiküszöbölésére jó ötlet lehet az is, ha több különböző formájú – és kinézetű – egérfogóval próbálkozol, így az egerek nem tudják megjegyezni melyik a fenyegető veszély.

egerek ellen hagyományos egérfogó

#3 Ügyelj a higiéniára!

Az egerek már napi 3-4 gramm táplálékkal is képesek túlélni, így az életben maradásukhoz az is elég, ha csak néhány morzsát csipkednek fel innét-onnét. 

A rendszeres porszívózás, morzsaporszívózás, pulttörölgetés, és az élelmiszerek módszeres elzárása (a kukában található maradványoké is!) jelentősen csökkentik az egér populációt. 

Tipp: Tartsd az élelmiszert például jól zárható üvegedényekben.

#4 Távolíts el minden törmeléket, kutass fel minden odút, és gondosan zárd el a szemetet

Az előbbi ponthoz szorosan hozzátartozik, hogy ne csak a mikro-, hanem a makrokörnyezetet is tartsd rendben. 

Hogy ne legyenek rágcsálók a házad körül számold fel udvarodon az ideális fészkelőhelyeket. Ilyen lehet például az udvaron a farakás, vagy a széna, amit legjobb, ha legalább 15-20 méterre a háztól helyezel el. A gyújtós és fakéreg tárolására jó eszköz lehet a raschel zsák, amit a gerendára függesztve tárolhatsz.

A gyomnövények is remek búvóhelyet biztosítanak, ezért kerted legyen mindig ápolt, a füvet pedig gyakran nyírd, hogy ne tudjanak megbújni benne. 

Ha a ház mellett fa van, távolítsd el azokat az ágakat, amiről az egerek könnyedén átugorhatnak a tetőre, mert onnan bejuthatnak a padlásra. Hasonlóan járj el az ablakhoz közeli cserjékkel is, a nyitott ablakon pillanatok alatt a házban találhatod őket.

A garázsok, a pincék, a műhelyek és a tárolók védelmére érdemes az ingatlan körül egy 50-70 cm széles és legalább legalább 30 cm mély kavics ágyást készíteni amin nem tudják átásni magukat a rágcsálók, így kevesebb az esélye, hogy bejutnak.

#5 Szerezz egy macskát a rágcsálók ellen

Gyakran elég már a macska puszta jelenléte is, hogy elriassza az egereket. Persze a szorgosabb házimacskák rendre elkapnak heti 5-10 példányt is, ami idővel elzavarja a rágcsálókat. 

Ha már Cirmi nem bír az egerekkel, a használt macskaalmot is felhasználhatod. 

Egy kevéskét helyezz a rágcsálók bejutási pontjának közelében. Így az erre tévedő betolakodó kétszer is meggondolja majd, hogy érdemes-e kockáztatni a bőrét.

#6 Az illóolajok is hatékony egérriasztók

Hatékony az egerek ellen a borsmenta és a szegfűszeg olajának illata is. Áztass be néhány pamutgolyót, és ragaszd őket olyan helyekre, amelyek vonzzák az egereket. Ilyenek például a fiókok, az éléskamra ajtaja, a szekrények és a nyílászárók környékének bejárata.

#7 Ultrahangos egérriasztó? Naná!

Biztosan látod, hogy nagy rajongói vagyunk a technológiának, ezért nem mehetünk el szó nélkül mellette. 

Az ultrahangos rágcsálóriasztó olyan magasfrekvenciás, zavaró hangokat bocsát ki, amiket az egerek nem bírnak elviselni, ezért elhagyják a védett területet. 

A rágcsálók aktivitását óvatosság és gyanakvás jellemzi, ami változatos riasztásokkal és frekvenciával felerősíthető. Ez a véletlenszerűség előidézi (a rágcsálókban igen erős) újtól való ösztönös félelmet, azaz a neofóbia kiváltását.

A ultrahangos egérriasztó humánus és környezetbarát megoldást nyújt az egerek távoltartására, ellenben a rágcsálóirtó használatával.

Ezt a technológiát nemcsak egerek de pelék, patkányok és nyestek ellen is alkalmazhatod. 

Célszerű már megelőzés céljából beszerezned egy ilyen készüléket, így csökkentheted a rágcsálók megtelepedésének esélyét.

Egy kis érdekesség: Elnézve Magyarország patkánytérképét az alföldi régiók igencsak ki vannak téve a rágcsálók nyomásának.

Nomus Plus a farakáson
Doxmand Nomus Plus rágcsálóriasztó

De melyik a legjobb rágcsálóriasztó?

Erre nincs helyes válasz, mindenkinél más módszer válik be. 

Mi azt a nézőpontot képviseljük, hogy nincs legjobb vagy legrosszabb rágcsálóriasztó. A sikert úgy érhetjük el, ha több különböző eszközzel próbálunk megszabadulni tőlük.

Egyszerre ajánlatos használnod csapdákat, házi praktikákat, ultrahangos rágcsálóriasztókat, bevetheted a macskád szakértelmét és a portád tisztántartása is kulcsfontosságú. 

Az együttes hatás eredményesebb (látás, hallás, szaglás zavarása), mintha csak az egyik vagy csak a másik megoldást használnád, ezért jó, ha van otthon egérfogó és illóolaj is a fiókban vészhelyzet esetére.

Iratkozz fel a 10% EXTRA kedvezményért

További bejegyzések

Védekezz hatékonyan a rágcsálók ellen [Videóval]

Mit érdemes tudni a Doxmand ultrahangos vadriasztókról

Az éjszaka urai, avagy mit tehetünk a nyestek ellen?

Oszd meg másokkal is:
Facebook
X
LinkedIn

Köszönjük, hogy feliratkoztál!

A kedvezmény aktiválásához írd be az 24dxm10 kuponkódot a Pénztár oldalon lévő Kuponkód mezőbe.

Kapcsolat