Nagyszüleim gazdaságában minden évben jelentős károkat okoztak a vadak, több megoldással próbálkoztak, de egyik sem volt igazán sikeres, mindegyiknek volt valami hátránya, hamar lemerültek, sok felügyeletet igényeltek vagy nem voltak hatásosak. Az addigi tapasztalatok és alapos kutatómunka után elkészítettem az első prototípust (2014 július), mely nagy sikert aratott, a vadak többé nem tettek kárt a termésben. Hamar híre ment a környéken a készüléknek és mivel egyre nagyobb igény mutatkozott rá, így 2015 augusztusában megalapítottam egyéni vállalkozásomat, a prototípust tovább fejlesztve, elkezdtem a vadriasztók gyártását. Egy barátommal együtt kezdtük el az értékesítést, majd 2017-ben egyedül folytattam, és megalakult a Doxmand márkanév.
Arra törekszünk, hogy vevőink maximálisan elégedettek legyenek. Ha valaki hozzánk fordul, biztosan megtalálja számára megfelelőbb megoldást, legyen szó vad- madár- vagy rágcsálóriasztásról!
Hiszünk abban amit csinálunk, így minden általunk gyártott termékre 30 nap visszavásárlási és 3 év gyártói garanciát vállalunk
VÁLASSZ KATEGÓRIÁT
AZ ULTRAHANGRÓL
A hang, mint longitudinális hullám, levegőben 330m/s, szilárd anyagokban akár 1500m/s sebességgel is terjedhet. Ultrahangnak a 20kHz feletti hangokat nevezzük. Általában a piezoelektromosság vagy a magnetostrikció jelenségét használják fel, ultrahang előállítására. Az ember 20Hz-től 20kHz tartományban képes hangokat érzékelni. Tehát az ultrahang az ember számára nem hallható, de egyes állatok (köztük a magyarországi vadfajok is) rendkívül nagy tartományban is hallhatnak.
Pár példa:
- nyúl 360 – 42 000Hz
- kutya 47 – 45 000Hz
- nagy patkósdenevér 2000 – 110 000Hz
- Atlanti-óceáni palackorrú delfin 75 – 150 000Hz
Ha érdekel még több állat hallása: Dr. George M. Strain kutatása
MI AZ AZ ULTRAHANGOS VADRIASZTÓ?
A mezőgazdasági kultúrákban, a vadak által okozott károk már a kezdetek óta sok problémát jelentenek. Nagyon sok megoldás létezik a piacon. Az alapelv mindegyiknél ugyan az, a vadak számára kellemetlen, zavaró hatás(ok) létrehozása, amely(ek) aztán más élettér választására kényszerítik az állatokat.
A Magyarországon elsősorban a mezei nyulak, vaddisznók, őzek és a szarvasok által okozott károk fordulnak elő. Közös tulajdonságuk, hogy rendkívül jó a látásuk, hallásuk és a szaglásuk. Ezt használjuk ki arra, hogy olyan zavaró környezetet hozunk létre,mely hatására az állat elhagyja a területet.
MI AZ AZ ULTRAHANGOS RÁGCSÁLÓRIASZTÓ?
Az egerek és a patkányok ellen a csapda és a ragacs csak ideiglenes megoldás, a mérgek legtöbször hatástalannak bizonyulnak, a nyestek és pelék pedig elkerülik az élvefogó csapdákat. Állandó hatást nem lehet velük elérni.
Szerencsére nemcsak a vadfajok, hanem a rágcsálók és a nyestek is érzékeny hallással rendelkeznek, így ellenük is bevethető az ultrahangos technológia. Készülékeink olyan magas frekvencián üzemelnek, amik beindítják a rágcsálók védekezési mechanizmusait, ezáltal tartósan és ösztönösen elkerülik az ultrahanggal védett területeket.
MI AZ A MADÁRRIASZTÓ?
Amikor már a házipraktikák nem elegendők radikális megoldásra van szükség. Madárriasztóink olyan vijjogásszerű hirtelen történő hanghatásokat generálnak, aminek hatására a madarak megijednek és elhagyják a védett területet, legtöbb esetben már a leszállást sem kísérlik meg.
A berendezések nagyon hangosak (120 dB feletti), ezért lakott terület közelében nem javasoljuk a használatát.
Ezek a készülékek nem ultrahanggal működnek, ennek pedig egyszerű az oka: A legtöbb madárfaj (köztük a seregély) nem érzékeli az ultrahangot.